Doskonałe przegotowanie do matury. Jakie podręczniki wybrać?

Uzyskanie świadectwa maturalnego może kosztować nas wiele wysiłku. Różne nowe rozwiązania maturalne to doskonałe podręczniki stworzone przez sprawdzonych autorów. Na rynku znajdziemy przeznaczony dla szkół średnich zbiór podręczników, takich jak licea i technika. Wydawcą jest zawsze renomowane wydawnictwo, a najlepiej specjalistyczne, które wprowadza na rynek wysokiej jakości podręczniki związane bezpośrednio z nauczaniem języka angielskiego. Seria tych książek powinna być opracowana przez zespół ekspertów.

Co stoi za tymi podręcznikami?

Głównym założeniem i celem autorów typowego zbioru podręczników jest przygotowanie uczniów do egzaminów z języka angielskiego na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Z wykorzystaniem takich pomocy, matura angielski będzie prosta. Należy jednak pamiętać, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu końcowego, muszą biegle wykonać co najmniej 30% zdań. W przeciwnym razie nie otrzymają certyfikatu i nie będą mogli kontynuować nauki na uczelni wyższej. Oczywiście, ten zestaw podręczników jest w pełni zgodny z podstawą programową.

Co się powinno składać na dobre pomoce do matury z angielskiego?

Cykl taki powinien się składać się z czterech elementów odpowiednich dla różnych poziomów językowych. Oznaczone są one przeważnie jako intermediate, primary, upper i secondary. Autorzy serii wyraźnie zaznaczają, że są w stanie prowadzić uczniów od A1+ (początkujący) do C1 (płynny angielski). Uczniów szkół średnich najbardziej interesują części podręczników odpowiadające poziomowi maturalnemu. Jednak same kursy ma charakter uniwersalny. Może z niego skorzystać każdy, kto czuje potrzebę doskonalenia znajomości języka angielskiego.

Dodatkowe wsparcie dla potencjalnych maturzystów


Maturzyści powinni także rozwiązywać arkusze maturalne i ćwiczenia z zadaniami. Na rynku wiele wydawców oferuje uczniom ponad dwadzieścia publikacji podręcznikowych wraz z szeroką gamą ćwiczeń uzupełniających i poszerzających ich wiedzę. Pomagają one w budowaniu wiedzy teoretycznej niezbędnej do opanowania języka angielskiego. Niektóre z dostępnych materiałów zostały opracowane z myślą o egzaminie maturalnym. Uczniowie mogą monitorować swoje postępy w nauce. Przygotowujemy ich jak najwięcej. Z pewnością pozwoli nam to nie tylko zdać maturę, ale również bardzo dobrze nauczyć się języka angielskiego. Język angielski jest bardzo przydatny na wielu etapach życia.